Як стверджують стоматологи, досвід та статистичні данні показують, що частіше за все їх пацієнти «прощаються» зі своїми зубами тільки через своє легковажне незнання того, як правильно доглядати за ротовою порожниною і, безпосередньо, за самими зубами. Дати відповідь на всі запитання пацієнта та надати якісну стоматологічну допомогу йому можна при особистому спілкування стоматолога з пацієнтом. В даній статті ми спробуємо навести та обґрунтувати декілька порад, а також розвіяти деякі помилки та міфи, що виникають у результаті неякісного лікування чи сприйняття стоматологічних послуг.

Перш за все варто сказати, що лише 2% людей, хворих на карієс, мають спадкову схильність, інші ж 98% – це лише результат неправильної гігієни порожнини рота та неякісне стоматологічне лікування. Ще одне – це неможливість надання стоматологічних послуг вагітним, а також невиліковність пародонтиту – це більш ніж абсурдні фрази, що не мають розумного пояснення. Також вражають уяву стоматологів неправильні думки пацієнтів про протезування на імплантатах, яке вони називають так званим «вставлянням в щелепу залізних цвяхів, що, як правило, з часом випадуть». Ще одна помилка, яку допускають пацієнти – зуб завжди легше видалити, а ніж вилікувати. Тут же виникає запитання: кому це дасться легше: пацієнтові чи лікарю? Підтвердити неправильність даної думки можна тим, що в майбутньому вирваний зуб при протезуванні обійдеться пацієнтові в 5 а то і в 10 разів дорожче, ніж його завчасне лікування. Коли людина втрачає хоч один зуб, вона вже підвергає себе проблемам зі шлунково-кишковим трактом, нервовою системою, прикусом, скронево-нижньощелепним суглобом, про які пацієнт навіть не здогадується.

Приведемо Вам декілька конкретних порад. Зуби просто життєво необхідно чистити двічі на день, ввечері та вранці. Рухи зубної щітки також повинні бути обдумані: на верхній щелепі вони повинні бути спрямовані зверху вниз, а на нижній – знизу вгору. Чищення зубів варто закінчувати колоподібними рухами, починаючи від жувальних зубів і продовжуючи аж до різців. Запам’ятайте, що не варто рухати зубну щітку в горизонтальному напрямку. Даний момент особливо актуальний, якщо щетина зубної щітки надто жорстка. Не дотримання останнього правила може призвести до негативних наслідків: травми, атрофія зубо-ясенних сосочків, стирання зубної емалі, а також утворення клиновидних ефектів. Також варто пам’ятати про чищення жувальної та внутрішньої поверхні зубів.

Якщо Ви маєте неприємний запах з рота, варто обов’язково записатися в стоматологічну клініку на прийом до пародонтолога, що, при такій необхідності, проведе курс пародонтологічного лікування, або направить до інших спеціалістів (гематолога, гастроентеролога та ін..).

Буде дуже добрим те, якщо пародонтолог в такому випадку правильно підбере для Вас зубну щітку та пасту.

Будьте певні, що для кращого результату, варто користуватися зубною пастою саме для щоденного використання, а щітку варто обирати середньої жорсткості. Вид та необхідна кількість зубної пасти, а також час її використання повинен визначити тільки лікар.

Раз і назавжди забудьте про той поговір, що пародонти не лікується. Це неправда. Процес руйнування кістки, що відбувається при захворюванні пародонти том, можна і необхідно зупиняти. Проте необхідно пам’ятати, що бажаного результату можна досягти тільки при спільних зусиллях пацієнта та лікаря.

Також важливо регулярно вживати чим більше свіжих овочів та фруктів. Це дозволить зубам самоочищатися, тренувати тканини пародонта, а також, що не менш важливо, нормалізує баланс вітамінів в людському організмі.

Памятайте про необхідність відвідувати стоматологічну клініку раз на півроку. Це дозволить підтримувати Ваші зуби та порожнину роту в належному стані, завчасно виявляти можливі захворювання ротової порожнини та вчасно проводити їх лікування.

Дотримання простих правил гігієни рота вже дозволить вберегти Вас від карієсу та інших захворювань.