Відсутність зубів або хоча б одного зуба створює проблеми естетичного і медичного характеру. Відсутність одного зуба може спричинити не тільки психологічний дискомфорт, а й призвести до розвитку захворювань, що вимагають складного і тривалого лікування.

Чи замислювалися Ви про протезування одного або декількох зубів? Даремно, адже протезування допомагає позбутися багатьох проблем і відновити здорову, гарну посмішку. Ви можете дізнатися про це самостійно, приділивши кілька хвилин цій статті.

Основні типи протезування зубів

Протезування зубів залежить від віку пацієнта, його проблем та індивідуальних уподобань. Залежно від цього підбирається необхідна технологія:

  1. Незнімне протезування

Незнімне протезування – найкращий вихід, коли потрібно відновити цілісність зубного ряду шляхом встановлення декількох зубів. Основними його перевагами вважаються:

  • великий термін служби, який у середньому становить близько 20 років;

максимально природний вигляд – сучасні протези з металокераміки складно відрізнити від власних зубів;

можливість відновити зуб, від якого залишився тільки корінь;

міцність – більшість коронок і мостів виготовляються з металокераміки.

До незнімного протезування належать мостовидні і звичайні коронки, зроблені з металокераміки. Також незнімним протезуванням вважається установка вінірів, вкладок і накладок, імплантів, що мінімально впливають на інші зубів і зберігають максимальну природність зубного ряду.

Але такий тип протезування підходить тільки в тому випадку, якщо відсутня невелика кількість зубів або збереглися здорові, міцні корені. Для інших випадків, враховуючи повну відсутність зубів, рекомендується звернути увагу на знімне протезування.

  1. Знімне і умовно-знімне протезування

  Знімне та умовно-знімне протезування – найпопулярніший спосіб відновлення зубів. Як це не сумно, але більшість людей замислюється про протезування занадто пізно – коли нема чого відновлювати і залишається лише один вихід.

Це протезування буває різним – вибір конструкції протеза залежить від кількості власних зубів у пацієнта і, звичайно ж, його побажань. Можна вибрати:

повні протези пластинчастого типу, які рекомендується використовувати при заміні всіх зубів на верхній, нижній або обох щелепах;

бюгельний протез – оптимальний спосіб протезування при частковій втраті зубів, так як він зручно кріпиться, рівномірно розподіляє навантаження при жуванні й практично непомітний;

частково знімні протези, як і бюгельні, – заповнюють відсутність невеликої кількості зубів, але при цьому мають іншу конструкцію і кріплення.

Здивовані, що будь-яку проблему (і часткову, і повну відсутність зубів) можна вирішити просто та індивідуально? Це ще не все – при зверненні в клініку Сладент в місті Тернопіль завдяки увазі та комфорту, індивідуальним рішенням, ми зробимо вашу посмішку ідеальною.